Gegužė - muzikos mokyklose - rezultatų, pasiekimų, mokslo metų pabaigimo mėnuo. Jau 13 metų tradiciškai pianistai mokslo metus užbaigdavo Respublikinio festivalio ,,Polifonija ir aš“  kurį organizuodavo mokytojos A. Šakėnienė, bei D. Sabulienė vargonų garsais.

 

Šiais metais joms kilo idėja organizuoti I-ąjį respublikinį jaunųjų pianistų konkursą „Polifonija ir aš“.

Ankstyvą gegužės 25 dienos rytą į Radviliškio muzikos mokykla pradėjo rinktis gausus jaunųjų pianistų būrys. Čia I-jame respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse ,,Polifonija ir aš“ savo meninius gebėjimus atskleisti ir pasivaržyti susirinko 34 jaunieji muzikai iš 9 šalies muzikos ir meno mokyklų. Radviliškio muzikos  mokykla sulaukė svečių iš Šiaulių, Kelmės, Ventos, Pakruojo, bei Kauno.

Konkurso dalyvius ir organizatorius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. Jis jauniesiems pianistams linkėjo didelės sėkmės, o svečiams – gražaus renginio ir nuostabių emocijų. „Labai džiaugiuosi tokiu išskirtiniu renginiu, nes menas ir kultūra visada buvo mano prioritetinės sritys“, – sakė A. Čepononis.

Konkurso dalyviai, pagal amžių ir klases  suskirstyti į  3 kategorijas, varžėsi atlikdami du kūrinius – Polifoninio žanro baroko epochos  pjesę ir laisvai pasirinktą pjesę. Kiekvienoje kategorijoje geriausiai grojantiems buvo skirti laureatų ir diplomantų vardai.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininkė R. Marcinkutė-Lesieur: LMTA docentė, vargonų katedros vedėja pasidžiaugė puikia konkurso atmosfera, pabrėžė mokytojo ir tėvelių indėlio  svarbą atlikėjo formavime.  Konkursą vertino 4 komisijos nariai: R. Marcinkutė-Lesieur LMTA docentė, Vargonų ir klavesino katedros vedėja, G. Kviklys - LMTA docentas J. Barkauskaitė - LMTA docentė ir  J. Vaičiulienė - Kauno I-sios muzikos mokyklos mokytoja metodininkė.

Konkurso sumanytoja ir viena iš organizatorių A. Šakėnienė konkurso atidarymo  pabrėžė, kad svarbiausia ne laimėjimas, bet dalyvavimas.

Atlikėjai, juos atlydėję  mokytojai ir tėveliai pilni jaudulio ir noro kuo geriau pasirodyti. Visi konkurso dalyviai apdovanoti padėkomis, konkurso suvenyrais. Radviliškio muzikos mokyklos fortepijono skyrius gali džiaugtis puikiu mokinių pasirodymu ir sveikiname :

  • A kategorijoje Grand Prix laimėjo E.Dambrauskaitė (mokytoja A.Šakėnienė);
  • I vietos laureatu tapo: G.Burbulytė ir V.Briedytė (mok.D.Vedeckienė), E.Kanišauskaitė (mok.D.Sabulienė), J.Levickaitė (mok.R.Borusevičius);
  • II vietos laureatu tapo E.Peleckytė (mok.D.Vedeckienė), K.Tarvydaitė (mok.A.Minciuvienė), V.Gecaitė (mok.D.Sabulienė), A.Korsakaitė (mok.V.Silickaja);
  • III vietos laureatu tapo L. Deltuvaitė (mok. V.Silickaja);
  • B kategorijoje II vietos laureatu tapo E.Kavaliauskaitė (mok. K. Pakštas), III vietos laureatu tapo U.Krušinskytė ( mok. I. Jeriomenko);
  • C kategorijoje III vietos laureato vardą laimėjo  M.B.Malčiauskaitė ( mok.K.Pakštas);
  • Diplomantai: A.Motekaitytė,  , T.Pauraitė (mok. D.Sabulienė), R.Tamošiūnaitė, M.Petrauskaitė ( mok. A.Minciuvienė , S.Noraitytė E.Jadovaitė(mok.R.Borusevičius), R.Krušinskytė (mok.I.Jeriomenko).

Visi atlikėjai tapę laureatais turėjo galimybę groti vakariniame koncerte Radviliškio bažnyčioje su vargonais.

Pedagogai vargonavimo paslapčių galėjo semtis iš vykusio seminaro ,,Baroko muzikos atlikimo vargonais interpretacija“. Seminarą vedė LMTA dėstytojai: doc. R.Marcinkutė - Lesieur, doc. G.Kviklys, lekt. J.Barkauskaitė. Dėstytojai  praplėtė jaunųjų atlikėjų akiratį ir patirtį, padėjo jiems fortepijonu išmoktą kūrinį atlikti vargonais. Daugumai mokinių tai pirmas prisilietimas prie instrumento karaliaus. Lektoriai supažindino su  vargonais ne tik kaip bažnytiniu instrumentu, bet ir parodė jo koncertines galimybes.

Po seminaro visi dalyviai buvo kviečiami į Radviliškio miesto kultūros centro fojė ragauti šakočių, kuriuos atlikėjams dovanojo Radviliškio meras A.Čepononis.
Vakare Radviliškio Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje įvyko pianistų – konkurso ,,Polifonija ir aš“ laureatų ir M.K.Čiurlionio vargonininkų konkurso finalininko M.Rewuski koncertas. Renginį M. K. Čiurlionio laiškų ištrauka pradėjo koncerto vedėjas Edmundas Leonavičius. Festivalį atidarė jo globėjas LR seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis.

Daug džiaugsmo ir puikių įspūdžių turėjo visi – mokiniai, pedagogai ir tėveliai  ir klausytojai.

Svečiai ir atlikėjai iš kitų muzikos mokyklų negailėjo gražių atsiliepimų apie renginį, dėkojo organizatorėms ir žadėjo dar grįžti kitais metais.

Dienynas

Vidinis tinklas

eTwinning

Erasmus

Mintys apie muziką

Vadovo 2022 metų veiklos ataskaita

Veiklos ataskaita

2022 metų balandžio mėn. veiklos planas

Informacija dėl koronaviruso

Radviliškio muzikos mokyklos instrumentų derintojas

etaplius(Etaplius.lt straipsnis)

Ankstyvosios intervencijos modelis

Iš mokyklos gyvenimo

20161212 192143
Mokytojų Lauros Petkuvienės ir Tomo Kanapinsko mokinių Kalėdinis koncertas tėveliams
2.png9.png2.png6.png9.png6.png
Šiandien14

Trečiadienis, 06 gruodžio 2023
Į viršų