Š. m. spalio 10 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau devintą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Ričardas Šumila) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio, dabar ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas, suteikiantis galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui. Šis kartas buvo lemtingas ir mūsų mokyklos mokiniams. Radviliškio rajono mero A. Čepononio dėka, edukacinis projektas atvyko ir į mūsų miestą ir suteikė galimybę Radviliškio muzikos mokyklos mokiniams šauniai pasirodyti miesto visuomenei. Scenoje pasirodė patys geriausieji: L. Deltuvaitė, G. Razmutė, P. Deltuvas, A. Gecas, T. Saveljevaitė, E. Dambrauskaitė, K. Tumėnytė, A. Česas, R. Jurpalytė, M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė.

Projekto koordinatorė Vaida Trijonytė sako, kad jaunieji muzikantai, pirmą kartą grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokomasi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai ir pan.

„Tai yra unikalus Šiaurės Lietuvoje vykstantis projektas, kuris suteikia galimybę ne tik muzikos besimokantiems labai gabiems vaikams sugroti su profesionaliu kameriniu orkestru, bet kartu ir išgirsti aukščiausios klasės profesionalų grojimą su orkestru. Vaikai patys patikrina save, savo pašaukimą, savo galimybes. Kiekvienas vaikas, kuris groja koncerte, atsiveda savo klausytojus – mamą, tėtį, brolį, seserį, draugus, tad susiformuoja ir užauga graži klausytojų karta. Todėl projektas turi kelias kryptis, kelias pagrindines užduotis – kaip didžioji edukacija, kaip didžioji galimybė ir tuo pačiu – publikos auginimas“, – sako koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

„Jaunam muzikantui groti kartu su profesionaliu kolektyvu yra labai svarbu ir turbūt toks koncertas jam palieka įspūdį visam gyvenimui. Manau, kad jie girdi, mato, į ką turėtų lygiuotis, stengiasi pasitempti ir tapti tokie. Tai yra mūsų jaunųjų atlikėjų siekiamybė“, – teigia Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas R. Šumila.

Koncerto antroje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras grojo muzikinę programą su profesionaliu atlikėju Petru Vyšniausku (saksofonas).

Dienynas

Vidinis tinklas

eTwinning

Erasmus

Mintys apie muziką

Vadovo 2022 metų veiklos ataskaita

Veiklos ataskaita

2022 metų balandžio mėn. veiklos planas

Informacija dėl koronaviruso

Radviliškio muzikos mokyklos instrumentų derintojas

etaplius(Etaplius.lt straipsnis)

Ankstyvosios intervencijos modelis

Iš mokyklos gyvenimo

1481563750249
Mokytojų Lauros Petkuvienės ir Tomo Kanapinsko mokinių Kalėdinis koncertas tėveliams
2.png8.png3.png3.png5.png8.png
Šiandien11

Penktadienis, 22 rugsėjo 2023
Į viršų